Wyjazdy integracyjne

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 12 lat prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

Od rok 2001 nasi trenerzy prowadzą wyjazdy integracyjne dla grup liczących od 5 do 500 osób. Co roku w naszych grach bierze udział kilka tysięcy osób – pracowników i menedżerów polskich firm i międzynarodowych korporacji

Wyjazdy integracyjne – programy

W naszej ofercie znajduje się kilkanaście unikalnych scenariuszy opartych na fabułach sportowych, survivalowych, decyzyjnych, kreatywnych czy artystycznych. Każdy taki scenariusz to zestaw naszych autorskich, unikalnych zadań integracyjnych o różnym stopniu trudności fizycznych (od rekreacji po adrenalinę) i intelektualnych (od zabawy po skomplikowane wyzwania logiczne, strategiczne, decyzyjne, kooperatywne lub innowacyjne).

Nasze wyjazdy integracyjne realizujemy w plenerze (gdy jest ładna pogoda), lub w sali (zimą lub w razie nagłego deszczu – wtedy zawsze mamy ze sobą pakiet zadań alternatywnych).

To Państwo decydują, gdzie pojedziemy (choć chętnie doradzimy lub przejmiemy na siebie rezerwację hotelu). To od Państwa zależy, co będziemy robić (choć po podpytaniu o grupę i jej oczekiwania także chętnie podpowiemy 2-3 optymalne pomysły). Wreszcie, to Państwo określą czy stawiamy na gry czysto integracyjne, czy też szkoleniowe (np uczące komunikacji, podejmowania decyzji albo organizacji pracy zespołu). Nasi trenerzy to byli menedżerowie – chętnie włączymy do zajęć wymiar edukacyjny (dyskusje, burze mózgów).

Trenerzy – kierownicy wyjazdów

W Training Projects zatrudniamy kilkunastu trenerów, którzy prowadzą dla nas szkolenia integracyjne i gry team building. Jednak każdym z wyjazdów kieruje jeden z naszych trzech doświadczonych trenerów – liderów. Poznaj ich sylwetki.

Rafał Szczepanik – prowadzi wyjazdy anglojęzyczne i ekstremalne

 • Przez 6 lat był wiceprezesem Pracuj.pl, jest współzałożycielem firmy. Zbudował (z pięcioma wspólnikami) od zera zyskowną, kilkusetosobową firmę będąca liderem rynku rekrutacji internetowej.
 • Jeden z czterech najlepszych polskich trenerów w dziedzinie gier symulacyjnych i strategicznych (w rankingu miesięcznika Profit i firmy KPMG)
 • Prywatnie podróżnik i alpinista – zdobył oba bieguny ziemi i himalajski ośmiotysięcznik. Swoje doświadczenia wykorzystuje, prowadząc wyjazdy oparte na fabułach wyprawowych i górskich

Iwona Piga – prowadzi wyjazdy edukacyjne dla dużych grup

 • Pracowała jako handlowiec i menedżer m.in. w Welli  i Procter & Gamble. Reprezentowała te firmy we współpracy z dużymi sieciami handlowymi.
 • Koordynowała pracę 25 osób działu sprzedaży i wsparcia sprzedaży.
 • Swoje doświadczenia w roli lidera wyjazdów integracyjnych czerpie też z pasji żeglarskiej: prowadziła na Bałtyku obozy jachtowe, kierowała zespołami adeptów żeglarstwa. Gdy opowiada o zespołach i przywództwie, odwołuje się często do morskich przykładów z własnej praktyki.  
 • Współautorka książki „Zarządzanie projektem szkoleniowym”. Jest też członkiem i jednym z założycieli Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor.

Adam Pasternak – prowadzi spotkania integracyjne dla menedżerów

 • Prowadził kilka procesów łączenia (fuzje i przejęcia) spółek kapitałowych, kierował restrukturyzacją jednej z większych grup kapitałowych w Polsce.
 • Ekspert z zakresu gier integracyjnych – ich tworzenia, doskonalenia i wykorzystania w procesach rozwojowych.
 • Autor książki „Firma jak kamorra. 11 strategicznych zasad mafii w legalnym biznesie”. Współautor książek „Książka dla skutecznych szefów. Znane i mniej znane drogi do sukcesu w kierowaniu ludźmi”.
 • Pasjonat górskich wycieczek rowerowych.