Team building

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 12 lat prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

Polecamy gry team building, które w znakomity sposób uatrakcyjnią spotkanie integracyjne, wyjazd firmowy czy konferencję.  

  • Nasze krótkie gry integracyjne mogą trwać od 30 minut do 3 godzin. Prowadzimy  je dla grup od 8 do 500 osób. Listę najczęściej wykorzystywanych gier znajdziesz poniżej.
  • Natomiast nasze scenariusze integracyjne to kompletne, samodzielne jedno i dwudniowe programy, które są wydarzeniami samymi w sobie (jeśli szukasz całościowej oferty wyjazdu integracyjnego – zapraszamy tutaj).

Team building – krótkie gry

Od 20 lat zajmujemy się integracją i rozwojem umiejętności zespołu przez inteligentną zabawę, która zawsze spełnia pięć cech:

  1. integruje, a nie prowadzi do rywalizacji
  2. angażuje wszystkich jako aktywnych uczestników, a nie tylko obserwatorów
  3. inspiruje do rozwoju kompetencji zespołowych, np komunikacji czy koordynacji
  4. budzi duże emocje – przez co pozostaje w pamięci
  5. zaciekawia – nasze gry są na tyle oryginalne, że nikt nie mówi “rok temu mieliśmy coś podobnego”.

„DOMINO EXPRESS” – innowacyjność i synergia

Jak ułożyć w 10 sekund domino, w którym każdy klocek ma potrójne oznaczenia (kolor, kształt i liczba)? Uczestnicy mają zaledwie chwilę, by spośród 18 elementów wybrać sześć właściwych i ułożyć je w odpowiedniej kolejności. Niemożliwe… a może?

Ćwiczenie integracyjno – szkoleniowe oparte na badaniach  Harvard Business School. Analizowali oni jedne z najbardziej efektywnych zespołów świata: chirurgów na oddziałach intensywnej terapii w kilku nowojorskich szpitalach. Gra daje szansę przećwiczyć kluczową umiejętność wyróżniającą te zespoły – mianowicie dążenie do ciągłej poprawy wyników poprzez synergię i innowacje. Gra pokazuje, w jaki sposób zespół może osiągać ponadprzeciętne wyniki poszukując w swoich działaniach ciągłych ulepszeń, innowacyjnego podejścia w realizowanych zadaniach. Grupa przekonuje się, że poszukiwanie optymalizacji w każdym najdrobniejszym nawet aspekcie działania prowadzi do osiągania coraz lepszych wyników.
Uczestnicy tej gry team building pracują w małych kilkuosobowych zespołach, jednak mają wspólny cel – osiągnięcie wspólnego wyniku czasowego. Dlatego też następuje również wymiana najlepszych metod pracy pomiędzy zespołami. (Istnieje także rywalizacyjny wariant tej gry).

Czas realizacji gry: 60 do 120 minut

Tą grę polecamy na krótkie sesje inspiracyjne i team building pod dachem.


„APOLLO 13 – AWARIA” – team building dla menedżerów

Jak naprawić awarię na statku kosmicznym, kiedy zapada całkowita ciemność, a od dalszego działania zespołu zależy powodzenie misji?
Gra team building skupiająca się na uczeniu zasad efektywnej komunikacji w zespole, w tym komunikacji werbalnej, aktywnego słuchania i porządkowania chaosu komunikacyjnego – z perspektywy szefa. Pokazuje, co można osiągnąć poprzez sprawną komunikację, a jakie straty przynosi bałagan informacyjny w zespole. Uczy podstawowych zasad uporządkowanego i efektywnego obiegu informacji.

Czas realizacji gry: 60 do 120 minut

Tą symulację polecamy na projekty team building dla liderów i menedżerów.


„TAJEMNICA KAWAŁKA FOTOGRAFII” – plenerowa gra integracyjna

Uczestnicy tego scenariusza team building dowiadują się, że ich zadaniem jest rozwiązanie zagadki pewnego morderstwa. Potrzebne informacje zostały ukryte w terenie. By je odnaleźć, muszą przeprowadzić akcję poszukiwawczą. Nie będą to jednak zwykłe „podchody” lub inna typowa gra harcerska. Za chwile zacznie się profesjonalnie przeprowadzona akcja oparta na taktyce poszukiwawczej stosowanej w służbach specjalnych lub jednostkach ratownictwa górskiego.
Uczestnicy będą musieli podzielić się na kilka współpracujących drużyn oraz sztab, który ma dowodzić akcją. Każda z drużyn uda się w wybrany przez siebie fragment okolicy. Przeszukać należy wszystko: las, uliczki, budynki małej architektury… Jednak bez pomocy sztabu te przeszukania będą bezcelowe – fragmenty informacji prowadzące do nagrody zostały ukryte w specjalny sposób, uniemożliwiający ich przypadkowe odkrycie.
Na szczęście każda drużyna dysponuje łącznością ze sztabem. A sztab ma opracowane w nietypowy i zaskakujący sposób fotografie. Zdjęcia te ma na monitorze komputera, ale nie potrafi ich odczytać i zinterpretować. Za to potrafią to zrobić członkowie zespołów poszukiwawczych, choć przecież nigdy ich nie widzieli i nie zobaczą…

Czas realizacji gry: 90 do 180 minut

Gra team building realizowana w plenerze – zielonym, lub miejskim.


CONSTRUCTION GAME – komunikacyjna i projektowa gra team building

scenariusz10
Uznane przedsiębiorstwo inżynierskie właśnie wygrało ważny konkurs na budowę… lotniska na morzu. To realny projekt: największy projekt komercyjny zrealizowany w XX wieku na świecie (w HongKongu). My spróbujemy odtworzyć w miniaturze tamto przedsięwzięcie… To spore wyzwanie, bo czasu na budowę niewiele a budżet jest mocno okrojony. Dodatkowo prezes firmy postanowił, że część prac będzie realizowana w różnych lokalizacjach, a konstrukcja będzie składana z gotowych elementów już na wodzie.
Grupa musi zaplanować technologię (budynki, transport, pasy startowe…) – choć sama techniczna strona prac w tej grze integracyjnej jest dość prosta i inżynierowie nie mają tu specjalnej przewagi. Istotniejsze jest planowanie: budżet projektu, harmonogram zadań, spotkania członków poszczególnych podgrup (które pracują w osobnych lokalizacjach), współpraca i komunikacja w zespole i pomiędzy zespołami.
O co gramy? Rzecz jasna o zysk. Czy zwrócą się wydatki na materiały do budowy? Czy drużyna zdąży na czas? Czy na tej budowie zarobi, czy też raczej będzie musiała do niego dołożyć?

Czas realizacji gry: od 2 do 4 godzin

Tą grę polecamy na projekty team building dla grup do 500 osób.