Hotel Las, Piechowice, dolnośląskie

Wyjazdy integracyjne

Według badań Klubu Menedżerów HR (opublikowanych w Pulsie HR, badanie na próbie 800 pracowników HR) Training Projects oferuje najlepsze w Polsce szkolenia team building i wyjazdy integracyjne.

Powierz nam przygotowanie wyjazdu dopasowanego do potrzeb Twoich pracowników, przeprowadzenie oryginalnej gry lub scenariusza team building, oraz rezerwację hotelu…

Wyjazdy integracyjne – więcej…

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 12 lat prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

Hotel Las to  to średniej klasy, duży obiekt położony przy drodze dojazdowej do Szklarskiej Poręby – 5km od centrum kurortu. Dobre miejsce na szkolenia dla grup mających mniejszy budżet, a potrzebujących wielu sal szkoleniowych.

Hotel nie przypadnie do gustu zwolennikom luksusu, ani estetom architektonicznym. Także kuchnia jest tu w standardzie bardziej ekonomicznym. Jeśli jednak szukamy po szkoleniu leśnego otoczenia, górskich szlaków, basenu, sauny, jacuzzi, kortu tenisowego – będziemy zadowoleni.

Mimo, że hotel znajduje się przy trasie, jest oddzielony od szosy drzewami, znajdziemy tu więc ciszę (zakłócaną jedynie przez liczne imprezy, także plenerowo – grillowe).

Ocena pokoi

Obiekt dysponuje naprawdę sporą liczbą miejsc noclegowych. Znajdziemy to czyste schludne pokoje o standardzie dwugwiazdkowym – w każdym jest łóżka, biurko, szafka, łazienka z kabiną prysznicową (meble nie są najnowsze ale są sprawne).  Niestety brak tu wykładziny podłogowej czy czajnika do zrobienia herbaty.  Wyraźnie widać, że pokoje są tu miejscem noclegu a nie wypoczynku.

Ocena sal konferencyjnych

Sale szkoleniowe są skromne (np. bez klimatyzacji) i wyposażone przed wielu laty (nieco staroświeckie), za to niektóre z sympatycznymi wyjściami na niewielki ogródek.  Jedna ma też kominek.  Uwaga – latem od przeszklonych ścian może być bardzo gorąco.

Zaletą obiektu jest przede wszystkim duża liczba sal – jest ich nawet za wiele, by wszystkie tu opisać.  Polecamy więc hotel na wyjazdy integracyjne, na których mamy wiele równoległych grup warsztatowych. Odradzamy – gdy będziemy tu tylko jedną z wielu grup.

Ocena obsługi

Z jednej strony – obsługa mila, chętna do pomocy, szybka i elastycznie reagująca na potrzeby grupy szkoleniowej. Widać, że zaprawiona w boju obsługa ma za sobą wiele już konferencji.

Z drugiej strony, podczas naszego pobytu obsługa wchodziła do naszej sali szkoleniowej (by dostać się do pomieszczenia technicznego). Gdy zwróciliśmy im uwagę, byli nieco oburzeni – twierdzili, że są u siebie i w związku z tym mają pełne prawo wchodzić wszędzie i zawsze.

Minusy i zagrożenia

Hotel nie ma praktycznie żadnego własnego pleneru na imprezy integracyjne – jest ulokowany na bardzo stromym gęsto zalesionym zboczu. Niemal cały własny plener zajmuje parking (jest tylko jeden mały ogródek dostępny z sal szkoleniowych na parterze).

W czasie śniadań – gdy jest wielu gości – obsługa nie nadąża z uzupełnianiem ciepłego asortymentu.


Wielkość hotelu*: duży

Charakter lokalizacji**:  w cichej okolicy

Standard***: średni

Komentarze wyłączone.