Zamek Topacz k. Wrocławia (Ślęza), dolnosląskie

Wyjazdy integracyjne

Według badań Klubu Menedżerów HR (opublikowanych w Pulsie HR, badanie na próbie 800 pracowników HR) Training Projects oferuje najlepsze w Polsce szkolenia team building i wyjazdy integracyjne.

Powierz nam przygotowanie wyjazdu dopasowanego do potrzeb Twoich pracowników, przeprowadzenie oryginalnej gry lub scenariusza team building, oraz rezerwację hotelu…

Wyjazdy integracyjne – więcej…

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 12 lat prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

Ogólne wrażenie

Znakomicie, z klasą, komfortowo odremontowany kompleks zamkowo – pałacowy, ulokowany pod Wrocławiem ale w cichej okolicy i z pięknym plenerem. Dodatkowo na terenie hotelu staw, pole golfowe i fantastyczne muzeum starych samochodów (spodoba się nie tylko automaniakom). Niestety nie wszystkie sale konferencyjne są dopasowane do potrzeb szkolenia, zaś kuchnia jest w naszej opinii przekombinowana.

Hotel ma świetny, duży plener na wszelkie aktywności outdoor. Szczególnie jeziorko z wyspą na środku, pomostem i plażą zachęca do zajęć na wodzie. Trzeba jednak wcześniej rezerwować konkretne sektory pleneru z uwagi na ryzyko kolizji z inną grupą.

Ocena sali konferencyjnej

Bardzo zróżnicowane. Od fajnej, klimatycznej i miłej sali kominkowej gdzie połączono profesjonalne przygotowanie z ciepłą atmosferą – po ciemną, z nieprzyjemnym pogłosem salę kolumnową (niezłą na wesele, kiepską na szkolenie). Warto sprawdzić – zdjęcia na stronie internetowej zdecydowanie przereklamowują niektóre sale.

Przykładowo – sala w zamku na “piętrze 1,5” jest nieco za wąska i ciasna na 20 osób (boczne niskie sklepienia i lada barowa w sali zmniejszają ją) choć fotografie tego nie ujawniają. Dodatkowo kamienna posadzka powoduje pogłos. Za to sala ma genialny prywatny taras dachowy o powierzchni ponad 100m2 – de facto druga plenerowa przestrzeń konferencyjna. Krótko mówiąc – lepiej poprosić, rezerwując obiekt, o nagranie smartfonem filmiku 360 stopni z sali.

Ocena obsługi

Bardzo dobra. Sprawna, szybka, reagująca na oczekiwania klienta i szukająca rozwiązań w trudnych sytuacjach co sprawdziło się na naszym szkoleniu z innowacyjności.

Minusy i zagrożenia 

Sala kolumnowa – ciemna i nieprzyjazna. Często nie uda nam się wejść do sali w wieczór poprzedzający szkolenie (np. rozstawić sprzęt) – w naszej w poprzednią noc trwała impreza i otrzymaliśmy ją dopiero 30 minut przed uzgodnioną godziną rozpoczęcia zajęć. Jeśli więc planujemy wielogodzinne rozkładanie sprzętu – trzeba to zarezerwować.

W czasie naszych zajęć obiad podawano w tej samej sali szkoleniowej, co zajęcia (natłok wielu grup) – może to rozpraszać w prowadzeniu szkolenia.

Minusem dla zajęć plenerowych jest duża (w piątki i weekendy) liczba przechodniów oraz innych grup (np. weselnych) co zakłóca poczucie prywatności.

Części osób spodoba się artystyczna kuchnia, ale część może narzekać. Przykład: panna cota na nietypowym azjatyckim cieście z lodami o smaku boczku…


Wielkość hotelu*::  średni

Charakter lokalizacji**:  piękna cicha okolica

Standard***:  wysoki komfort, choć nie luksusowy

Legenda:

  • Wielkość hotelu*: rozróżniamy w naszym blogu  obiekty wielkości kameralnej (do ok. 40 miejsc),  średnie (40-150 miejsc)  i duże (powyżej 150 miejsc):  
  • Charakter lokalizacji**:  wyróżniamy trzy typy lokalizacji: w mieście / przy ruchliwej trasie / cicha okolica i plener
  • Standard***:  skromny (ekonomiczne obiekty klasy jedno i dwugwiazdkowej lub zbliżone)  / średni (hotele trzygwiazdkowe i zbliżone) / luksusowy (hotele klasy czterogwiazdkowej, pięciogwiazdkowej i podobnej – jednak nasza ocena nie musi być tożsama z faktyczną ilością gwiazdek, wynika z naszej oceny infrastruktury hotelowej)  

Komentarze wyłączone.