Pałac Łuszczewskich (Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ), Leszno koło Błoni, mazowieckie

IWONA PIGA

Doświadczony menedżer sprzedaży, trener i handlowiec. Znawca sektora FMCG i pracy z sieciami dystrybucji. Pracowała w Welli, Procter&Gamble, Thalgo. Od 2005 roku prowadzi szkolenia biznesowe, szkolenia zamknięte poprzez symulacje biznesowe, a także wyjazdy integracyjne. Kierowała kilkudziesięcioma projektami team building, dla grup od 8 do 300 osób. Posiada certyfikację Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor w zakresie prowadzenia szkoleń outdoor i wyjazdów integracyjnych. Prywatnie żeglarz, turysta i narciarz.

RAFAŁ SZCZEPANIK

Prezes Training Projcts. Od 12 lat prowadzi szkolenia biznesowe, wyjazdy team building i gry symulacyjne. Jest doświadczonym menedżerem: współzałożyciel portalu Pracuj.pl, przez sześć lat był jego wiceprezesem. Pracował też w Danii i Gwatemali. Został uznany za jednego z czterech najlepszych polskich trenerów w kategorii „gry symulacyjne” (ranking firm szkoleniowych magazynu Profit i KPMG).

Prezes Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor, które szkoli i certyfikuje trenerów team building. Autor jedynej polskiej książki poświęconej organizacji wyjazdów team building i integracyjnych dla firm („Budowanie zespołu”). Instruktor wspinaczki. Prywatnie podróżnik i alpinista – pierwszy Polak, który zdobył oba bieguny i himalajski ośmiotysięcznik. Wspiął się też na najwyższe szczyty Andów i Alp, brał udział w wyprawach na wszystkich kontynentach.

RENATA WASYLÓW

Certyfikowany Trener Biznesu i Coach ICF, trener w zakresie umiejętności osobistych i menedżerskich. Wcześniej pracowała jako Brand Manager i Trade Marketing Manager w Reckitt Benckiser i Michelin. Zarządzała takimi markami jak: Michelin, Vanish, Air Wick, Bryza, Strepsils, Nurofen. Jest też skutecznym menedżerem projektów. Doświadczenie z pracy w korporacjach, w powiązaniu z uniwersytecką wiedzą na temat finansów, pozwala jej na pracę trenera, coacha i konsultanta. Specjalnością Renaty jest coaching dotyczący przywództwa, tworzenia zespołów, komunikacji, motywacji i zarządzania. Pracuje w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim.

JAROSŁAW FIGIEL

Doświadczony menedżer, od wielu lat prowadzi szkolenia z zarządzania zespołami i firmą oraz symulacje biznesowe i gry menedżerskie. Właściciel agencji trekkingowej Exploruj.pl. Przez wiele lat – jako menedżer sprzedaży – współtworzył sukces firmy Coca-Cola w Polsce. Zbudował silną pozycję firmy w centrach turystycznych południa kraju. Wdrażał nowoczesne strategie sprzedaży do kanałów immediate consumption. Ma wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu dużymi strukturami sprzedaży i dystrybucji FMCG. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe związane z zarządzaniem zespołem, budowaniem zespołów, motywowaniem, oraz technikami sprzedaży i negocjacji. Instruktor wspinaczki, przewodnik tatrzański, były ratownik TOPR. Certyfikowany trener outdoor (certyfikacja Polskiego Stowarzyszenia Trenerów Outdoor)

WITOLD MOCKAŁŁO

Doświadczony trener szkolący handlowców i szefów. Menedżer najwyższego szczebla z dwudziestoletnim stażem – wprowadził z sukcesem na polski rynek cztery firmy zagraniczne, zarządzał wieloosobowymi zespołami, koordynował projekty promocji sprzedaży. Od 15 lat prowadzi szkolenia warsztatowe z zakresu kompetencji menadżerskich i handlowych – zarządzania zespołami, budowania autorytetu szefa, motywowania, komunikacji, pracy przedstawiciela handlowego, sprzedaży i negocjacji w biznesie. Od 15 lat zajmuje się coachingiem. Uczestnik The Coaching Academy London. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu.

KATARZYNA KOWALSKA

Przez 8 lat pracowała w Rettig Heating Sp. z o.o., przechodząc przez wszystkie szczeble kariery, od finansów po HR. Ukoronowaniem jej kariery było aktywne uczestnictwo w budowaniu i wdrażaniu strategii personalnej dla wszystkich firm należących do Rettig Heating Group w Europie. Pracowała też jako Dyrektor Personalny w Saint Gobain Isover Polska. Od kilku lat prowadzi szkolenia biznesowe oraz wyjazdy integracyjne oparte o gry szkoleniowe. Autorka dwóch książek na temat coachingu. Prywatnie wielbicielka domowego ogniska, spacerów po lesie i podróżowania w nieznane.

OLAF FLAK

Były pracownik centrali Forda w Niemczech i ING w Katowicach. Doktor zarządzania, przedsiębiorca internetowy. Od 10 lat prowadzi szkolenia i projekty doradcze..

MARIUSZ KĘDZIERKSI

Przez wiele lat pracował jako szef działu szkoleń, a wcześniej trener i coach handlowców w firmie Cersanit. Współtwórca systemu oceny i rozwoju pracowników w grupie Cersanit/Opoczno. Kierował zespołem trenerów wewnętrznych wspomagających sprzedaż, ma też własne doświadczenie w sprzedaży b2b. Jako trener prowadzi szkolenia miękkie i handlowe. Członek Polskiego Towarzystwa Trenerów Biznesu. C. Skuteczna sprzedaż bez manipulacji.”

Pałac Łuszczewskich (Centrum Szkoleniowo-Konsultacyjne BGŻ), Leszno koło Błoni, mazowieckie
4.6 (92.86%) 14 votes

Centrum Szkoleniowo Konsultacyjne  będące własnością BGŻ BNP PARIBAS. Nie jest to komercyjny hotel, ale można go wynająć na szkolenia dla zamkniętych grup. Umiejscowiony w XVIII wiecznym pałacu umiejscowionym w Narodowym Parku Kampinoskim prezentuje odrobine skromny i nieco staroświecki standard, ale jest schludny, zadbany i praktyczny. Dobre miejsce dla grup dysponujących skromniejszym budżetem, albo gdy potrzebujemy jednocześnie co najmniej kilku sal szkoleniowych.. Warto wspomnieć, że Pałac otoczony jest przepięknym parkiem o powierzchni 7,5 hektara, (1,2 hektara zajmuje staw). Teren nadaje się na zajęcia integracyjne nawet dla kilkuset uczestników. W sezonie letnim, w saloniku ogrodowym, przy pałacu jest stawiany namiot o powierzchni 150 m2.

Ocena pokoi

Standard pokoi to poziom dobrego ośrodka wypoczynkowego, skromne nieco poniżej dwugwiazdkowego standardu. Dawno już nie remontowane, ale schludne i zadbane w stylistyce oficyny XVIII wiecznego pałacu. Centrum oferuje 56 pokoi dwuosobowych, 8 pokoi jednoosobowych i 7 apartamentów (z klimatyzacją).

Ocena sal konferencyjnych

Ośrodek dysponuje wieloma różnymi salami, największa z nich pomieści do 100osób w układzie teatralnym. Jest widna i ma dobrze wygłuszającą wygładzinę.  Urządzone w  różnorodnej stylistyce innej niż typowe korporacyjne hotele co także oznacza, że sale są mniej „sztampowe” ale tez mniej ustawne niż w nowoczesnych obiektach. Sale Bankietowa, Zielona i Kominkowa znajdujące się na 1. piętrze to wprawdzie kompleks pomieszczeń pałacowych jednakże wykończony bez przesadnego przepychu.

Ocena obsługi

Miła i sprawna jak na zamknięty ośrodek szkoleniowy, ale nie spodziewajmy się tutaj takiego profesjonalizmu i elastyczności jak w dobrym hotelu. Jeśli mamy nietypowe oczekiwania – np. wniesienie sceny na sale szkoleniowa- będzie to możliwe, ale lepiej wszystko uzgodnić z obsługą pisemnie.

Minusy i zagrożenia

Dostępność Centrum może być ograniczona z uwagi na szkolenia dla pracowników banku. Śniadania mają standard bardziej stołówkowy niż hotelowy choć z drugiej strony hotel potrafi zapewnić smaczny catering. Dlatego rezerwując pobyt jasno określmy menu co do ilości, jakości i sposobu podawania posiłków.


Wielkość hotelu*: Średni

Charakter lokalizacji**: Cicha okolica

Standard***: Skromny

Komentarze wyłączone.